А. Наталушко (Маркетинг, smm, seo специалист)

интернет-маркетинг прайс

Алексей Наталушко

КИЕВ – Украина
Алексей Наталушко
+38 (063) 134-73-64 jakecopernik@gmail.com

Історія виникнення маркетингу. Стаття про маркетинг

У пошуках ідей для заміток (статей) для власного сайту, історичну складову визначив пріоритетною. Але, в процесі збору інформації, відразу ж опинився у глухому куті. Прийнято вважати, що батьківщиною маркетингу є Сполучені Штати Америки. А першопрохідцями в науці були: Сайрус Маккормік, Кінг Жиллетт, Генрі Хайнц і Томас Дюар. У теж час, економіст Пітер Друкер стверджував, що в 1690 році в Токіо (Японія), оселився засновник в майбутньому знаменитого роду Міцуї, і відкрив перший універсальний магазин. У цьому магазині пан Міцуї проводив комплекс маркетингових заходів, які випереджала свій час приблизно на 250 років !!!

“Вперше в історії торгівлі господар магазину орієнтувався на своїх покупців, купуючи тільки те, що було затребувано, надаючи систему гарантій за якість товару, постійно розширюючи асортимент продукції”.

Пошукавши далі, вдалося з’ясувати про перші згадки маркетингових комунікацій ще в глибоку давнину. Зокрема: єгипетська, вавілонська, грецька та римська культури дивували світ високими темпами розвитку рекламної та маркетингової інформації. Які реалізовувалися в письмовому, образотворчому і словесному вигляді. Навіть у той час стародавні підприємці в особі торговців рабами ставили перед собою мету схилити на свою сторону потенційного споживача, захопити її увагу і змусити зробити вигідну для них угоду.

Перші згадки про маркетинг на Заході

На Заході (США — прим.) про маркетинг заговорили лише починаючи з середини дев’ятнадцятого століття. Першим, хто висловив припущення про те, що маркетинг повинен бути центральним напрямком діяльності підприємства, а робота з власним колом споживача був вже згаданий раніше Сайрус Маккормік. Цієї людини більше знають як винахідника першого комбайна, однак саме він створив такі напрями маркетингу, як цінова політика, вивчення ринку, сервісне обслуговування.

І лише як академічну науку, батьківщиною маркетингу можна вважати Америку. Так як, перші навчальні курси з маркетингу стали викладати саме в Іллінойському і Мічиганському університетах в 1901 році.

Поделиться в Социальных сетях: